Що таке Трансцендентальна Медитація (ТМ)

Це проста, природна і розумова методика, що не вимагає зусиль, за якою займаються 20 хвилин двічі на день, сидячи зручно із заплющеними очима. Під час медитації звичайний розумовий процес стає менш активним або вщухає, і досягається особливий психофізіологічний стан «спокійної усвідомленості».

Заняття ТМ добре знімають стрес та сприяють розвитку особистості.

Незважаючи на свою простоту та легкість, техніка ТМ відрізняється високою ефективністю. Розслаблення під час ТМ у 2-3 рази глибше, ніж під час глибокого сну.

 

Вплив ТМ на організм людини

Нервова система

 • Забезпечує повне та швидке відновлення нервової системи після стресового навантаження чи напруги.
 • Зміцнює нервову систему, роблячи її більш стійкою до стресів, стабільною у будь-якому агресивному середовищі.

Відпочинок

 • Стабілізує психо-емоційний стан.
 • Усуває безсоння, нормалізуючи сон.
 • Дає життєву енергію та відновлює силу.

Увага

 • Розширює зону усвідомленості розуму та розвиває реакцію.
 • Підсилює та розвиває розум, що дає можливість приймати правильні рішення.
 • Розкриває творчий потенціал.

Здоров’я

 • Нормалізує кров’яний тиск.
 • Підвищує імунітет до захворювань та сприяє зміцненню здоров’я.
 • Уповільнює, а згодом зупиняє старіння на клітинному рівні і призводить до омолодження біологічного віку щодо хронологічного в середньому на 7 – 12 років протягом регулярної 5-річної практики.

 

Стрес та ТМ

Фізіологами було виявлено, що великий відсоток хвороб трапляється під час або відразу після суттєвих змін у житті людини, після того, як людина пережила стрес.

Із накопиченням стресу відбувається загальна втрата життєвих сил людини. Його мислення стає менш чітким, менш наповненим та непродуктивним. Почуття притуплюються, він втрачає «фарби». Тіло реагує уповільнено, і дії стають неефективними.

Люди часто не усвідомлюють, що багато хто живе як у сірому тумані, де наші здібності не функціонують повністю. Коли «двері сприйняття» відчиняються, для багатьох виявляється несподіванкою, хоча й приємною, що свідомість може бути гострішою, багатшою і живішою.

Новизна вчення Махаріші про стрес у тому, що накопичення стресів оборотне, якщо організму дати шанс!

Під час практики ТМ нервова система отримує глибокий відпочинок, більш повний, ніж можливий під час глибокого сну, і таким чином усуваються стреси, що глибоко вкоренилися. Глибокий відпочинок не тільки знімає загальну втому – результат повсякденної діяльності, але й усуває накопичені організмом стреси, що глибоко вкоренилися.

Крім того, як показали наукові дослідження, під час занять ТМ знижується гормон стресу кортизолу.

Численні дослідження також показують, що у людей, які регулярно та довго займаються ТМ-медитацією, виробляється більший опір до стресу. Ці люди стають більш впевненими в собі і в своїх діях, вони більш стійкі емоційно і фізіологічно, здатні до комунікацій з людьми, які їх оточують, і в цілому є більш зрілими у своїй поведінці.

Махаріші цілком обґрунтовано стверджує, що будь-яка людина, через спеціальну розумову техніку, тренування своєї нервової системи, здатна встановити такий стан свідомості, який дозволить йому вирішувати будь-яке питання, з яким він стикається, як у професійній, так і в особистій сфері, максимально ефективно, правильно. , не отримуючи стресів та напруг.  

 

Курс навчання ТМ

Курс складається із семи занять:

 1. Вступна лекція. На лекції людина отримує інформацію про наукові дослідження, присвячені ТМ, а також про її позитивний вплив на різні сфери життя — розвиток розумового потенціалу, здоров’я окремої людини та створення гармонії в суспільстві. Лекція має інформаційно-мотиваційний характер і дає людині можливість зрозуміти, що вона отримує у результаті практики.
 2. Підготовча лекція. Механіка техніки трансцендентальної медитації: як вона працює, чому їй легко навчитися, чому вона не вимагає зусиль, чим вона відрізняється від інших форм медитації; походження техніки ТМ (45 хвилин).
 3. Індивідуальна співбесіда. Коротка індивідуальна зустріч із кваліфікованим учителем програми ТМ. Проводиться після попередньої лекції (10-15 хвилин).
 4. Індивідуальне навчання техніці трансцендентальної медитації, яке проводиться кваліфікованим учителем (1-2 години).
 5. Перший день перевірки. Перевірка правильності практики та подальше навчання (1-2 години).
 6. Другий день перевірки. Розуміння механіки техніки трансцендентальної медитації з урахуванням особистого досвіду (1-2 години).
 7. Третій день перевірки. Розуміння послідовних етапів розвитку людини (1-2 години)

Вступна лекція проходить у Клініці кожну середу о 16:00 безкоштовно та в студії Йоги Аюрведа щочетверга 2 рази на місяць.

Додаткова інформація за тел. +38 (096) 770-22-44 та +38 (066) 410-41-37