Що ж таке «Будинки удачі», збудовані відповідно до ведичної архітектури – васту (Стапхатья Веда Махаріші)?

 

Махаріші Стхапатья Веда – це давня індійська практика організації простору, знання порядку речей у ньому, наука про цілісність приватних елементів. За допомогою цієї науки ми створюємо ідеально заповнений простір так, щоб у ньому поєднувалися окремі частини один з одним взаємодоповнюючись. За системою Махаріші Стхапаття Веда можна будувати не лише будинки, а й селища, і навіть цілі країни. Ця система є природною та досконалою, якщо не сказати ідеальною. В основі вчення лежать закони природи, працюють точні принципи та правила. Математичні формули та пропорції дають можливість проектувати різні будинки, від житлових будівель до ділових офісів. У наш час це особливо цінне знання. Адже ми, як ніколи раніше, сильно схильні до стресу.

 

Темп життя у міських умовах дуже високий, ми неспокійні, часто впадаємо у депресії, які ведуть до інших проблем. Починаються хвороби, зокрема і психічні. Гармонія починається із співвідношень всього навколишнього і себе, а особливо з того місця, де ми живемо. Наш будинок – відправна точка для всіх напрямків, і місце відпочинку, звідки ви не повернулися б. Наше житло має сприяти зняттю напруги та привести нас до спокою. Мій дім моя фортеця. А ще додамо до цього твердження – будинок, це мій рай земний. Хочете жити у своїй оселі, як у раю?

 

Будови, за системою Махаріші Стхапатья Веда, сприяють нашим прагненням встановити у своєму будинку, а значить і в своєму житті, вогнище, яке буде живити нас своєю енергією. Будинок, побудований за цими принципами, сприятиме меншій втомі та ясному мисленню. Ви відчуватимете, що ви здоровіші і щасливіші, ваш організм протягом усього дня бадьорий, а вранці ви відчуватимете легкість після сну і жодних недосипів. В умовах витонченого комфорту вдається краще вести справи. Якщо ваш офіс побудований за правилами Махаріші Стхапатья Веда, то швидше за все, у справі на вас чекає успіх. Такі будівлі по праву можна назвати «Будинками удачі».

 

 

Ми розпочали проект створення свого маленького міста, яке буде побудовано згідно зі Стапхаття Веди Махаріші. Ділянки під будинки вже розділені за принципами васту. У співпраці з голландським архітектором був розроблений план будівництва з проектів різної площі – від 70 кв.м до 120 кв.м та поверховості – 1- та 2-х поверхові. Наше нове місто, яке буде збудовано по васту, знаходиться у Макарівському р-ні, неподалік с. Королівка за 50 км від Києва житомирською трасою. Усі будинки не залежать від зовнішньої електромережі та будуть автономними. Електрика – сонячні батареї, вода – свердловина, каналізація – яма, камін у кожному будинку для підтримки тепла. Ми вже збудували перший будинок, на прикладі якого відпрацьовано всі можливі варіанти використання екологічних матеріалів, сонячних батарей тощо. Тепер у нас є власний безцінний досвід будівництва економічних екодомів, і ми з радістю поділимося інформацією з нашими новими сусідами.

 

На даний момент ще залишається можливість придбати кілька ділянок під будівництво автономних будинків по васту в нашому містечку. Ми будемо раді новим усвідомленим сусідам, які дотримуються здорового способу життя, медитують та зберігають ресурси планети.

 

Людина, опинившись у правильному просторі, починає змінюватися природним чином, як на фізіологічному, так і духовному рівні. Це вчення тісно пов’язане з геометрією. Адже для всього є своє місце і навіть форма. Враховується положення кімнати, форма меблів у ній, а за великим рахунком, розмір та форма самого будинку та нахил ділянки, на якій він перебуває. Предмети та меблі будуть знаходитися один від одного на правильній дистанції по відношенню до стін, таким чином зменшуючи можливість виникнення обрізаних кутів, а ще більше, кругового простору. Кругла кімната важко піддається поділу на зони (робочу, відпочинку), до того ж у такому приміщенні йде круговий потік енергії, що не бажано. Кути кімнат поєднуються із планетами. Ось чому не можна їх зрізати для розташування якоїсь шафи. Планета дає позитивну силу і неправильним розташуванням ми можемо позбавити себе токової. Світло зірки має хвильову структуру, що впливає на все живе. Перші промені до нас у вікно потрапляють зі сходу, які мають хвильовий спектр. У міру того, як сонце піднімається все вище і вище, воно починає висвітлювати приміщення інтенсивніше, з цим змінюючи свій спектр. Це означає, що вікна на сході повинні бути більшими, щоб ранкова енергія краще очищала і живила нас силою, що оздоровлює. Для захисту будинку від негативної енергії вхід роблять у нього також зі східного боку. 

Правильний вибір місця будівництва на місцевості дає ефект резонансу магнітного поля з енергетичними гратами космосу. Виникають вібрації всередині будинку, які відповідають вібраціям землі та всього космосу. Негативна енергія неспроможна проникнути у таку структуру. Все вищезгадане являє собою тонкі енергії, але навіть наша доля залежить від них. Існує п’ять видів енергій – Ефір, Повітря, Вогонь, Вода, Земля. Вони керують усім, починаючи з молекули до сонця. Найдрібніші частинки в одному випадку притягуються, в інших відштовхуються, дотримуючись логіки. Розуміння цих процесів і є ключем до гармонії. Дотримуйтесь законів гармонії, живіть у земному раю.