Панчакарма в Індії. Аюрведа – очищення організму

Наш організм має унікальну властивість — здатність до самоочищення та самозцілення.

Але неправильний спосіб життя, погане харчування, стреси, викликають накопичення в організмі токсинів та шлаків, які блокують судини та клітини організму, що викликає підвищену стомлюваність, дефіцит енергії та низький життєвий тонус. У граничних випадках зашлакованості наш організм взагалі втрачає властивість самооздоровлення і самоочищення.

Панчакарма – щосезонне «генеральне прибирання» організму. Це одна із технік омолодження та очищення енергетичних каналів, яка повністю сформувалася до 300 р. н.е. Традиційно панчакарму використовували для того, щоб підготувати тіло до внутрішніх змін, які неминуче наступають за зміною пори року.

Процедури панчакарми прочищають закупорені канали та сприяють відновленню усвідомлення нерозривного зв’язку з оточуючими людьми та всією природою.

Метою Аюрведичної програми Очищення (або Панчакарма) є виведення з організму токсинів та відходів, що заважають його нормальній життєдіяльності. При цьому токсини та шлаки видаляються з організму навіть на клітинному рівні, що сприяє відновленню балансу в організмі.

Класична Панчакарма включає п’ять дій:

  • вастхи (клізми з відварів лікарських трав змішаних з олією),
  • ваману (очищення через прийняття блювотних препаратів),
  • виречана (прийом проносних препаратів),
  • насьям (очищення носової порожнини) лікарські трави, змішані з олією, вводяться через ніс,
  • рактамокшам (кровопускання). У цій процедурі забруднена кров виводиться з тіла за допомогою голки або медичних п’явок.

Ці п’ять процедур спільно називаються “Панча Карма”, що в перекладі з санскриту означають “П’ять процедур очищення”.

Дані процедури прописуються далеко не всім пацієнтам, і це залежить від фізичного стану і потреб конкретної людини.

Перед проведенням Панчакарми організм має бути підготовлений до виведення токсинів. Відкладення токсичних продуктів необхідно відокремити від клітин та тканин та перемістити у зовнішній канал для виведення. Для цього проводять дві основні аюрведичні процедури:

Снехана карма (маслотерапія) під час якої лікарські трави, змішані з олією приймаються всередину чи зовнішньо. До складу цієї терапії входять такі процедури як Снеха панам, абхьянгам, масаж, широдхара.

Сведхана карма (паротерапія). Процес потіння з використанням парової лазні та гарячої трав’яної лазні, а також таких процедур як наваракіжі, пажичіл, елакіжі.

Ключові Аюрведичні процедури Панчакарми:

снехапанам, ужичіл, широдхара, шировасті, подикижи, елекіжі, дханьякіжі, ньяваракіжі, піжичіл, нарангакіжі, дасамулакшира дхара, кативасті, рівності, насьям, ваманам, виречанам, кашявасті, кававі.

Курс Панчакарми ….. або Це важливо знати.

Більшість із нас мають багатошарові відкладення токсинів, накопичені за багато років. Вивести їх з організму одним махом і небажано, і навряд чи можливо, тому що в тому випадку вони переповнять і заблокують собою систему виділення і пошкодять розум. І тіло, і розум звикають до отрут, оскільки ці отрути стають помітними величинами рівняння метаболічного рівноваги.

Одномоментне їх усунення вивело б з рівноваги тіло і розум, тож людина перестала б почуватися «самою собою». На спробу прискорити процес організм відповідає опором. Потрібно поважати мудрість тіла та дозволяти їм звільнятися від отрут з тією швидкістю, яка йому підходить.

Очищення організму – це тривалий процес, що вимагає не одного циклу для видалення багатьох шарів бруду. Потрібно бути терплячим як щодо цього процесу, так і щодо новонародженого себе. Це терпіння подібне до терпіння при вирощуванні дерева. І якщо на цьому шляху час від часу трапляються відкати до старого нездорового життя, треба вчитися знову збиратися з силами, подібно до того, як дитина, яка вчиться ходити, падає, встає і знову йде вперед.

В Аюрведі перевага надається не швидкому, а поступовому лікуванню, яке оберігає від послаблення єдність особистості, завідуючої імунітетом.

Завжди, коли це можливо, поступове звільнення від пристрастей краще для імунної системи, ніж миттєва «шокова терапія». При поступовому позбавленні пристрастей найшкідливіші із них спочатку заміщаються менш шкідливими, а потім менш шкідливі поступово зводяться нанівець.

Тривалість курсу Очищення організму становить від 14 до 51 днів (для максимальної ефективності тривалість курсу повинна становити не менше 21 дня).

Для того, щоб Очищувальна програма (Панчакарма) принесла хороший результат і глибоке очищення організму, необхідно правильне діагностування та контроль терапії, які можуть забезпечити тільки висококваліфіковані лікарі Аюрведики в спеціалізованих клініках.